Vidiné Kis Anikó oktató, a Hevesi Népművészeti és Háziipari Szövetkezet és a Csillagvirág Népművészeti Egyesület tagja. A szövés mesterségét már gyermekkorában ismerte, felnőttként édesanyjától, illetve a palóc hagyományok kiváló ismerőjétől, Horváth Istvánnétól tanulta. A Palóc Út Információs Központ vezetőjeként, egyesületi tagként a Mátraderecskei Népművészeti Házban és a Recski Tájházban kézműves bemutatókat, szakköri foglalkozásokat és rendezvényeket szervez.
Vidiné Kis Anikó, szövő-oktató, a Mátraderecskei Népművészeti Ház és Palóc Út Információs Központ vezetője. Palócföld szülöttjeként már gyermekkoromban közeli kapcsolatba került a szőttesekkel, hiszen a nagymamái, majd édesanyja által készített palóc textíliák lakásuk, környezetük berendezési és használati tárgyait képezték és képezik mind a mai napig.
Édesanyja, Kis Miklósné szövő-népi iparművész. Tőle sajátította el a szövés technikáját, majd a családi tradíciót követve tanulta meg a feldolgozás, az újratervezés mesterségét. A Csillagvirág Népművészeti Egyesület és a Hevesi Népművészeti és Háziipari Szövetkezet tagjaként tudását az elmúlt években még inkább elmélyíthette alkotótársai segítségével. A művészeti ismereteket Horváth Istvánné, Mariska néni szövő-népi iparművész, a Palóc szőttesek nagyasszonyától kapta, aki a szakmai útját egyengette.
Édesanyával segítve több éve tartanak szakmai bemutatókat, gyermek- és felnőtt szakköröket, workschop foglalkozásokat és táborokat a Csillagvirág Népművészeti Egyesület és a Hagyományos Értékek Megőrzéséért Alapítvány szervezésében.
Fő feladatuknak tartják a palóc szőttes-kultúra megőrzését, ápolását. Alkotásaiban ezeket úgy dolgozza fel, hogy eredeti mintakincsünket megőrizve mégis új, modern megjelenésű tárgyakat alkosson. Több mint harminc darab zsűrizett tárgyával alkalmassá vált a népi iparművész cím megpályázására. Vidiné Kis Anikó minden regionális és országos szőttes pályázaton, kiállításon megjelenik, hirdeti a palóc szőttesek szépségét, értékét.