A Bessenyei György Tanárképző Főiskola biológia-rajz szakán szereztem diplomát 1975-ben. A Rajztanári komplex tanfolyam festő szakát Bíró Lajos festőművész vezetésével, 1977-ben fejeztem be. A Magyar Képzőművészeti Főiskolán felsőfokú rajztanárképzésben vettem részt, 1977-1978-ban, Balogh Jenő volt a professzorom. Integráció a művészeti nevelésben c. tanfolyamot 1984-1986 között végeztem el. A Kecskeméti Zománcművészeti Alkotótelep táboraiban sok tapasztalatra tettem szert, a művészeti vezetőm Turi Endre volt.
2001-2003. években a Kossuth Lajos Tudományegyetem Csodakút műhely tanfolyamán vehettem részt. Témavezetőim: Pap Gábor művészettörténész és Molnár V. József gyermek és néplélek kutató voltak.
2002-től 2005-ig ösztöndíjasként alkothattam a nyári Ötvöszománc Szimpóziumon, a mesterem Ötvös Nagy Ferenc volt.
Közel harminc éve veszek részt a szerves magyar műveltségkutatók tanfolyamain, az Örökség Népfőiskola rendezvényein, előadássorozatain.
A nívódíjas Tájoló Tűzzománc Szakköröm több, mint három évtizedes alkotói tevékenységére (Újkerti Közösségi Ház), a tíz éves rajztagozaton szerzett tapasztalatomra (Újkerti Nevelési-Oktatási Központ) és a tíz éves tűzzománc tanszakon összegyűjtött módszereimre alapozva (Vénkerti AMI), 2014-ben a Debreceni Művelődési Központ hathatós támogatásával létrehoztam a Korona Gyermekrajz Gyűjtemény Kört. Feladatomnak tartom a szerves műveltség képi anyanyelvét értő és használó nemzedék képzését előmozdítani.
Befejezésül, a szerves műveltség örökség megőrzésében és átadásában tevékenykedőknek áldásos további munkálkodást és jó egészséget kívánok!
Eredmények, díjak
1985-ben miniszteri dicséretben részesültem.
2000-ben, a Kecskeméti Nemzetközi Zománcművészeti Alkotóműhely szervezésében a „Szent Korona a mai művészetben” c. Országos Zománcművészeti Pályázat díjazottja voltam.
A Magyar Képző- és Iparművészeti Szövetség Ötvös Szakosztályától a pályázatom alapján meghívást kaptam az Ötvöszománc Szimpóziumra (2002-2005), ahol négy alkalommal vehettem át Elismerő oklevelet.
A Szimpóziumon készült ékszerzománc kollekcióm Innsbruckban, illetve a debreceni Déri Múzeumban került bemutatásra, valamint az Ékszer folyóirat 4. évf. 5. számában.
2003-ban a Magyar Őstörténeti Kutató és Kiadó Kft. zsűrije a pályázatomat Neveléstudományi kategóriában 1. helyezéssel értékelte.
A 3-4. Országos Tűzzománc Biennálé zsűrije Elismerő oklevelet adományozott részemre (2004., 2006.).
Az 5. Zománcművészeti Biennálé zsűrije Díszoklevéllel ismerte el munkámat (2008.).
Debrecen Megyei Jogú Város 2008-ban a Debrecen Város Kiváló Pedagógusa kitüntető díjat adományozta a részemre.
2014-ben a Kézműves Alapítvány nívódíját kapta a Tájoló Tűzzománc Szakkör, amelynek alapító szakkörvezetője vagyok.
A 10. és a 11. Országos Zománcművészeti Biennálé Kiemelkedő szakmai díját kaptam (2018., 2020.).
A Debreceni Értéktár Bizottság 2020. 01. 28-án elfogadta „Bobonkáné Papp Antónia művésztanár rajzpedagógiai munkássága” Értéktárba kerülését.
Publikációim:
Dobogó 19. évf. 1-3.szám: A Nap adta törvény alakzatai c. tanulmány
Főnix folyóirat …………..3-4. szám: Tájoló c. tanulmány
Fejlesztő Pedagógia 30. évf. 4-6. szám: A teremtett világ élő törvénye c. tanulmány