Alsó tagozatos pedagógusként fontosnak tartom a népművészet értékeit megismerni, széles körűen alkalmazni az egész tanítási folyamatban. Igyekszem a gyerekeket megismertetni palóc néphagyományainkkal, népmeséinkkel, népdalainkkal, népi kismesterségekkel. Iskolánkban vezettem kézműves szakkört, kézműves foglalkozásokat a rendezvényeinken. 10 éve vezetem a Recefice Bábcsoportot, legtöbbször palóc népmesét, betlehemezést, lucázást mutatunk be.
A Motolla Baráti Kör tagjaival való sokszínű tevékenység meghatározó része az életemnek. Ez egy néprajzi szakmai műhely, célja a népi mesterségek elsajátítása, tanítása, a népművészet elemeinek beépítése a mindennapi életünkbe. Számtalan óvodai és iskolai projektben vettünk részt. Rendszeresen vezetek kézműves foglalkozásokat játszóházakban, fesztiválokon, falunapokon, táborokban. Többféle kézműves foglalkozást tanítottam helyi és országos rendezvényeken: ecettel maratott tojást, csuhézást, mézeskalács-készítést, fakanálbáb, rongybaba készítését, batikolást.
2006-ban a Motolla KBK tagjaival a Palóc húsvét névre keresztelt helyi rendezvény elindítói voltunk a füleki várban, amely színvonalas népművészeti fesztivállá nőtte ki magát. Ekkor mutattam be a maratott tojás technikáját, Losonc vidéki mintákkal (Fábián Gyula gyűjtése alapján). Az ecettel maratott tojás technikáját autodidakta módon tanultam, de sokat köszönhetek a Motolla KBK tagjának, Benkóné Horkay Tündének, mert megosztotta a Losonc vidéki minták gyűjtése közben szerzett tapasztalatait, mintáit is velem. Nagy hatással volt rám. Szakkönyvekből is bővítettem tudásomat. Adam Pranda és felesége könyvéből megismerkedtem a közeli, Polichno – Parlagos szlovák faluban fennmaradt tojásmintákkal, amelyek Szlovákiában egyedülálló ritkaságnak számítanak.
Tavaly a Nemzetünk Hímes Tojásai 2021 virtuális kiállításon szerepelt az ecettel maratott tojásom.